Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 602 323 511

dentysta kielce
Problemy z zębami to nie tylko nieświeży oddech,nieprzespane noce czy nieestetyczny wygląd. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej wpływają na zdrowie całego organizmu. Myśląc o leczeniu stomatologicznym należy mieć na uwadze dbałość o kondycję wielu innych narządów: serca, nerek czy wątroby. Dlatego regularne wizyty u stomatologa są ważne nie jedynie w kontekście pięknego, zdrowego uśmiechu. Stanowią nieodzowny element profilaktyki zdrowotnej całego organizmu. Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w gabinecie NOVIDENT obejmują szeroki zakres usług dotyczących zarówno profilaktyki przeciwpróchnicowej, leczenia chorób przyzębia i próchnicy powikłanej, a także stomatologii estetycznej.
Wsłuchujemy się uważnie w potrzeby i problemy naszych pacjentów. Za cel stawiamy sobie dostarczenie idealnej jakości usług stomatologicznych.
Lek. Stom. Ewelina Markiewicz Chojnacka

Zobacz cennik zabiegów w zakresie stomatologii rodzinnej.

LECZENIE KANAŁOWE JEST KONIECZNE, GDY DŁUGO NIELECZONA PRÓCHNICA DOPROWADZI DO NIEODWRACALNEGO ZAPALENIA MIAZGI ZĘBA.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) stosuje się najczęściej kiedy pojawia się ból nocny oraz samoistny silny ból w ciągu dnia, który nie ustępuje po przyjęciu leków przeciwbólowych. Taki ząb prawdopodobnie kwalifikuje się do leczenia endodontycznego.

Zabieg ten polega na usunięciu z kanałów korzeniowych miazgi zęba znajdującej sie w stanie zapalnym, będącej przyczyną bólu. W znieczuleniu specjalnymi pilniczkami endodontycznymi dentysta oczyszcza korzenie zębów. Liczba kanałów korzeniowych zależy od anatomii zęba i może wynosić od jednego do kilku.

W czasie zabiegu stosuje się oprócz wspomnianych pilniczków także specjalne płukanki odkażające. Najczęściej na pełne wyleczenie kanałowe potrzebne są dwie wizyty, ale zdarza się też, że leczenie może sie wydłużać o kolejne wizyty. Dzieje sie tak w przypadku bardzo aktywnie toczącego sie procesu zapalnego. Zakończenie leczenia odbywa sie, gdy kanały korzeniowe zostają wypełnione materiałami pozostającymi w zębie na stałe. Należy zaznaczyć, że podczas leczenia kanałowego konieczne jest wykonanie minimum dwóch zdjęć przy pomocy radiowizjografi, którą dysponujemy w gabinecie NOVIDENT.

Zarezerwuj wizytę

+48 602 323 511

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń

+48 602 323 511

NOVIDENT - Stomatologia rodzinna i medycyna estetyczna

aleja IX Wieków Kielc 4A/7, 2 piętro, 25-516 Kielce

Odwiedź nasz profil na facebook'ustomatolog kielce

Ⓒ Gabinet Novident 2017 - Realizacja Exentis

Polityka prywatności

Novident Kielce