Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 602 323 511

dentysta kielce
Problemy z zębami to nie tylko nieświeży oddech,nieprzespane noce czy nieestetyczny wygląd. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej wpływają na zdrowie całego organizmu. Myśląc o leczeniu stomatologicznym należy mieć na uwadze dbałość o kondycję wielu innych narządów: serca, nerek czy wątroby. Dlatego regularne wizyty u stomatologa są ważne nie jedynie w kontekście pięknego, zdrowego uśmiechu. Stanowią nieodzowny element profilaktyki zdrowotnej całego organizmu. Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w gabinecie NOVIDENT obejmują szeroki zakres usług dotyczących zarówno profilaktyki przeciwpróchnicowej, leczenia chorób przyzębia i próchnicy powikłanej, a także stomatologii estetycznej.
Wsłuchujemy się uważnie w potrzeby i problemy naszych pacjentów. Za cel stawiamy sobie dostarczenie idealnej jakości usług stomatologicznych.
Lek. Stom. Ewelina Markiewicz Chojnacka

Zobacz cennik zabiegów w zakresie stomatologii rodzinnej.

LAKOWANIE ZĘBÓW JEST TO ZABIEG PROFILAKTYCZNY MAJĄCY ZABEZPIECZYĆ PRZED PRÓCHNICĄ STAŁE ZĘBY TRZONOWE I PRZEDTRZONOWE ORAZ MLECZNE TRZONOWCE.

Polega on na pokryciu powierzchni żującej zębów specjalnym uszczelniaczem (lakiem). Wpływając w głębokie bruzdy i zagłębienia, lak uszczelnia je, czyniąc powierzchnie zęba gładką.Tak przygotowana powierzchnia jest zdecydowanie łatwiejsza do czyszczenia dla dziecka - szczoteczka może się po niej ślizgać, a resztki pokarmu nie zalegają wówczas na zębie.

Zabieg ten ułatwiając higienę u dzieci, znacząco zmniejsza występowanie próchnicy. Należy wyraźnie podkreślić, iż zabieg taki wykonuje się na zębach zdrowych, najlepiej świeżo wyrżniętych.

Natomiast jeśli bruzdy zębów są już zajęte początkową próchnicą, można wykonać tzw. poszerzone lakowanie. Od tradycyjnego różni się ono tym, że istnieje dodatkowo konieczność usunięcia wiertłem diamentowym szkliwa zmienionego chorobowo. Zabieg mimo to jest całkowicie bezbolesny. Na zdrowy ząb zakłada się "wytrawiacz" czyli kwas ortofosforowy. Pozostaje on na zębie przez ok.30 sekund, a następnie jest spłukiwany. Ząb osusza się i na tak przygotowaną powierzchnię nanosi się lak i utwardza go światłem lampy polimeryzacyjnej. Tak zabezpieczony ząb ma szansę o 90 %większa na zachowanie zdrowia w stosunku do zęba niezalakowanego.

Zarezerwuj wizytę

+48 602 323 511

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń

+48 602 323 511

NOVIDENT - Stomatologia rodzinna i medycyna estetyczna

aleja IX Wieków Kielc 4A/7, 2 piętro, 25-516 Kielce

Odwiedź nasz profil na facebook'ustomatolog kielce

Ⓒ Gabinet Novident 2017 - Realizacja Exentis

Polityka prywatności

Novident Kielce