Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 602 323 511

dentysta kielce
Problemy z zębami to nie tylko nieświeży oddech,nieprzespane noce czy nieestetyczny wygląd. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej wpływają na zdrowie całego organizmu. Myśląc o leczeniu stomatologicznym należy mieć na uwadze dbałość o kondycję wielu innych narządów: serca, nerek czy wątroby. Dlatego regularne wizyty u stomatologa są ważne nie jedynie w kontekście pięknego, zdrowego uśmiechu. Stanowią nieodzowny element profilaktyki zdrowotnej całego organizmu. Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w gabinecie NOVIDENT obejmują szeroki zakres usług dotyczących zarówno profilaktyki przeciwpróchnicowej, leczenia chorób przyzębia i próchnicy powikłanej, a także stomatologii estetycznej.
Wsłuchujemy się uważnie w potrzeby i problemy naszych pacjentów. Za cel stawiamy sobie dostarczenie idealnej jakości usług stomatologicznych.
Lek. Stom. Ewelina Markiewicz Chojnacka

Zobacz cennik zabiegów w zakresie stomatologii rodzinnej.

FLUORYZACJA JEST ZABIEGIEM PROFILAKTYCZNY, KTÓRY MA NA CELU ZMNIEJSZYĆ WYSTĘPOWANIE WRAŻLIWOŚCI ZĘBÓW GŁÓWNIE NA BODŹCE TERMICZNE ORAZ ZWIĘKSZYĆ ICH ODPORNOŚĆ NA PRÓCHNICĘ.

Przeprowadzany jest w gabinecie stomatologicznym raz na trzy miesiące.

W gabinecie NOVIDENT zabieg ten wykonujemy na dwa sposoby, każdy więc może wybrać dla siebie wygodniejsza wersję.

Po pierwsze zabieg można wykonać specjalnym lakierem fluorkowym, który nakładany jest pędzelkiem na każdą powierzchnię zęba, a następnie osuszany dmuchawką. Lakier ten utwardza sie po kontakcie ze śliną na powierzchni zęba, co pozwala fluorowi wnikać w głębsze warstwy szkliwa. W miarę jedzenia czy szczotkowania, lakier ten bez problemu usuwany jest z zębów.

W drugiej wersji zabieg polega na nałożeniu specjalnego żelu fluorowego lub pianki przy pomocy miękkiej łyżki stomatologicznej. Pacjentowi zakładamy na zęby łyżki z preparatem i czekamy ok. 5 minut. W tym czasie pacjent delikatnie zgrzyta zębami w łyżkach tak aby spowodować napłynięcie żelu we wszystkie zakamarki między zębami. Po upływie odpowiedniego czasu łyżki są usuwane, a pacjent proszony jest o przepłukanie jamy ustnej.

Obydwa zabiegi są bezbolesne, pozostawiają w ustach uczucie świeżości.

W obydwu przypadkach należy powstrzymać się przez 30 minut po zabiegu od jedzenia i picia.

Zarezerwuj wizytę

+48 602 323 511

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń

+48 602 323 511

NOVIDENT - Stomatologia rodzinna i medycyna estetyczna

aleja IX Wieków Kielc 4A/7, 2 piętro, 25-516 Kielce

Odwiedź nasz profil na facebook'ustomatolog kielce

Ⓒ Gabinet Novident 2017 - Realizacja Exentis

Polityka prywatności

Novident Kielce