Zadzwoń i umów się na wizytę

+48 602 323 511

dentysta kielce
Problemy z zębami to nie tylko nieświeży oddech,nieprzespane noce czy nieestetyczny wygląd. Stany zapalne w obrębie jamy ustnej wpływają na zdrowie całego organizmu. Myśląc o leczeniu stomatologicznym należy mieć na uwadze dbałość o kondycję wielu innych narządów: serca, nerek czy wątroby. Dlatego regularne wizyty u stomatologa są ważne nie jedynie w kontekście pięknego, zdrowego uśmiechu. Stanowią nieodzowny element profilaktyki zdrowotnej całego organizmu. Zabiegi stomatologiczne przeprowadzane w gabinecie NOVIDENT obejmują szeroki zakres usług dotyczących zarówno profilaktyki przeciwpróchnicowej, leczenia chorób przyzębia i próchnicy powikłanej, a także stomatologii estetycznej.
Wsłuchujemy się uważnie w potrzeby i problemy naszych pacjentów. Za cel stawiamy sobie dostarczenie idealnej jakości usług stomatologicznych.
Lek. Stom. Ewelina Markiewicz Chojnacka

Zobacz cennik zabiegów w zakresie stomatologii rodzinnej.

EKSTRAKCJA, TO ZABIEG CHIRURGICZNY POLEGAJĄCY NA USUNIĘCIU ZĘBA Z ZĘBODOŁU PRZY UŻYCIU ODPOWIEDNIEGO INSTRUMENTARIUM.

Zdarza się również niestety i tak, że ból wywołują zęby znajdujące się w tak zaawansowanym procesie chorobowym, że ich leczenie w celu utrzymania w jamie ustnej jest bezsensowne. Głęboko w kości złamane korzenie, całkowicie zniszczone korony czy rozległe stany zapalne kości nie dają się leczyć inaczej niż poprzez usunięcie zęba.

Zabieg ekstrakcji (usunięcia zęba) przeprowadzany jest po podaniu silnego, czteroprocentowego znieczulenia. Dysponujemy też znieczuleniami dla kobiet w ciąży, czy osób z nadciśnieniem tętniczym.

Ekstrakcja zęba polega na tym, że lekarz dentysta specjalnymi chirurgicznymi narzędziami, delikatnie wyjmuje ząb z kości. Na koniec zabiegu zakładany jest na ranę opatrunek, który ułatwia gojenie. Czasem, gdy pacjent zgłasza się do gabinetu z dużym obrzękiem czy stanem ropnym, konieczne jest przepisanie antybiotyku.

Po zabiegu usunięcia zęba pacjent proszony jest o powstrzymanie się od jedzenia i picia przez kolejne 2 godziny, nie palenie papierosów i nie płukanie jamy ustnej. Nie dostosowanie się do zaleceń, grozi bowiem znacznym wydłużeniem czasu gojenia rany poekstrakcyjnej i ryzykiem wystąpienia tzw. suchego zębodołu.

Po zabiegu należy odpocząć, nie narażać się na duży wysiłek fizyczny w ciągu całego dnia.W celu złagodzenia nieprzyjemnych doznań pozabiegowych można tez robić na policzek okłady z lodu, a w razie bólu przyjąć tabletkę przeciwbólową.

Zarezerwuj wizytę

+48 602 323 511

Kontakt

Masz pytania? Zadzwoń

+48 602 323 511

NOVIDENT - Stomatologia rodzinna i medycyna estetyczna

aleja IX Wieków Kielc 4A/7, 2 piętro, 25-516 Kielce

Odwiedź nasz profil na facebook'ustomatolog kielce

Ⓒ Gabinet Novident 2017 - Realizacja Exentis

Polityka prywatności

Novident Kielce